12 آیتم کلیدی برای چیدمان کانتر آشپزخانه

کانتر آشپزخانه جایی است که چیدمان آن بسیار در نمای خانه موثر است. البته خیلی اوقات کانتر آشپزخانه بهم ریخته و نامرتب است زیرا افراد خانه اغلب، وسایل را روی آن رها می کنند. به همین دلیل باید در طول روز چندین بار مرتب و تمیز شود. این مکان به طور کلی مکان کار و آشپزی است، بنابراین باید وسایل کاربردی و زیبا روی کانتر آشپزخانه استفاده شود. در اینجا ۱۲ آیتم کلیدی که برای طراحی کانتر آشپزخانه مناسب و کاربردی است را بررسی می کنیم. البته به این نکته توجه داشته باشید که از بین این گزینه ها، چند آیتم را با سلیقه ی خود انتخاب کرده و به طور همزمان استفاده نمایید و کانتر آشپزخانه را خیلی شلوغ و نامرتب نکنید.

این آیتم ها را مشاهده کنید و پس از آن با ما در میان بگذارید که کدام یک را می پسندید و کدام مورد پسند شما نیست؟

۱_ ترازوی آشپزخانه: استفاده از ترازوی آشپزخانه انتخاب مناسبی برای کانتر آشپزخانه است و برای وزن کردن وسایل مورد نیاز کیک و پخت و پز بسیار کاربرد دارد و می توان انواع آن را در رنگ ها و مدل های مختلف تهیه کرد.

۲_ گلدان: گیاهان همیشه از عناصری هستند که برای تزیین تمام قسمت های خانه مناسب هستند، آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. یک گلدان گل روی کانتر آشپزخانه ایده ی جالبی است، به دلیل عطر و بو و حس ملایمتی که در فضای آشپزخانه پخش می کند. بنابراین می توان یک نقطه ی نورگیر برای گلدان، بر روی کانتر پیدا کرده و گلدان را در آن جا قرار داد.

۳_ همزن: استفاده از همزن بر روی کانتر، بخصوص برای افرادی که به طور دائم از آن استفاده می کنند، می تواند گزینه ی مناسب و کارآمدی باشد. همچنین می توان در کنار آن پیمانه های اندازه گیری و وردنه قرار داد.

۴_ جا ادویه ای: می توان بانکه های قند و شکر و جا ادویه ای را روی کانتر قرار داد. جنس این بانکه ها می تواند شیشه ای، سرامیکی، فلزی و یا پلاستیکی باشد. باید توجه داشته باشیم، نوعی را انتخاب کنیم که علاوه بر زیبایی، دارای درب های کاملا محکم بوده و مانع از نفوذ هوا شود تا از بروز نم و رطوبت جلوگیری کند.

۵_ قهوه ساز: کسانی که هر روز قهوه می نوشند، می توانند یک قسمتی را برای قهوه ساز روی کانتر در نظر بگیرند.

۶_ جا میوه ای: می توان یک جا میوه ای پر از میوه های فصل را روی کانتر آشپزخانه، به منظور تشویق یک میان وعده ی سالم قرار داد. استفاده از میوه های تازه، فضای آشپزخانه را شاد و پرنشاط جلوه می دهد.

۷_ قفسه ی کتاب: معمولا همه ما تعدادی کتاب آشپزی داریم که نمی دانیم در کجا قرار شان دهیم. یک ایده ی ساده برای تزیین کانتر آشپزخانه، استفاده از کتاب است. می توانید مکان مشخصی را بر روی کانتر آشپزخانه به کتاب های آشپزی و مورد علاقه تان تخصیص دهید و یا از نگهدارنده های کتاب استفاده کنید. استفاده از کتاب بر روی کانتر می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت، دسترسی به آن ها را آسان تر کند.

۸_ ظروف و لوازم مورد نیاز: بهتر است ظروف و لوازم مورد نیاز آشپزی دم دست و در دسترس باشند، می توانیم در کنار اجاق گاز از یک جای کفگیر و ملاقه برای زمان های آشپزی استفاده کنیم. همچنین خوب است که روغن، نمک و فلفل نیز در دسترس نگه داشته شوند.

۹_ جا قاشقی: می توان یک جا قاشقی روی کانتر قرار داد که به اندازه ی چند وعده ی غذایی قاشق و چنگال در آن موجود باشد. بهتر است روی کانتر، نزدیک به میز غذاخوری و یا ماشین ظرفشویی باشد.

۱۰_ ظروف بسیار بزرگ: می توان ظرف یا کاسه ی بسیار بزرگی که اصولا در کابینت های فوقانی ۳۰ سانتی متری به راحتی جا نمی شود و از آن برای انواع پاستا و سالاد استفاده می شود، را روی کانتر قرار داد، هم نمای جالبی دارد و هم کاربردی است.

۱۱_ مخلوط کن: مخلوط کن یکی دیگر از لوازم پرکاربرد آشپزخانه است که در رنگ های مختلف یافت می شود و گزینه ی مناسبی برای مخلوط کردن انواع سوپ، آبمیوه و اسموتی است. آن را هم می توانید بر روی کانتر و در دسترس قرار دهید.

۱۲_ تستر: اگر به نان تست علاقه ی زیادی دارید، می توانید تستر مناسبی خریداری کرده و آن را بر روی کانتر آشپزخانه قرار دهید. تستر علاوه بر نمای زیبایی که به آشپزخانه می بخشد، عطر نان تازه را نیز در فضای خانه پخش می کند. بهتر است تستر را در کنار کشوی نان یا ظرف مخصوص نگهداری نان قرار دهید.

نکته ای که در قسمت پایانی مطلب می خواهیم به آن اشاره کنیم، تناسب رنگ هاست. فراموش نکنید که برای زیباتر شدن چیدمان کانتر آشپزخانه تان باید به ترکیب رنگ های آیتم های انتخابی و تناسب آن ها با هم نیز توجه کنید. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید