6 روش برای طراحی ورودی خانه ؛ مهمانان خود را از ابتدا، شگفت‌زده کنید!

آیا به طراحی ورودی خانه خود، دقت کرده‌اید؟ آیا ایده خاصی برای طراحی ورودی منزل دارید؟ ما شما را با ۶ روش طراحی ورودی خانه آشنا خواهیم کرد.

هر بنایی با شکل و نوع فضای ورودی، معرف بخشی از هویت ساختاری خود است؛ در حقیقت ورودی منزل نشان‌دهنده میزان توجه و اهمیت صاحب آن به بنای موردنظر است. ورودی خانه هم از این قاعده مستثنی نیست و باید به چگونگی ظاهر و کیفیت آن ارزش قائل شد. با توجه به مطالب ذکر شده و اهمیت موضوع، سعی کردیم در بلاگ معمار نو، روش‌های طراحی ورودی خانه که هر کدام از آن‌ها می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در افزایش جذابیت نمای ساختمان داشته باشند را معرفی کنیم.

۱:‌‌‌ ترغیب مهمان‌ها به سمت در ورودی خانه

تصویری از راهروی ورودی برای ورود مهمان ها

در مورد نخست، نقش معمار بسیار مهم و تاثیرگذار است. در حقیقت یک معمار با هنر و خلاقیت خود، می‌تواند طراحی ورودی خانه را تا حدی متحول کند که در نگاه اول، توجه هر بیننده‌ای را به خود معطوف سازد. این تحول می‌تواند همراه با طراحی مسیری واضح و مشخص از خیابان یا مسیر ماشین‌رو به سمت در ورودی خانه باشد؛ این اقدام، اولین گام در کمک به مهمان‌ها به منظور یافتن در ورودی خانه است. در کنار مسیر نامبرده عوامل دیگری همانند چراغ‌ها به هنگام شب جهت تامین روشنایی فضا و ستون‌های عظیم و ستبر هم می‌توانند راهنمای مناسبی برای یافتن ورودی خانه باشند، بنابراین باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود و تا حد ممکن در طراحی ورودی خانه لحاظ شود.

تصویری از محوطه ورودی یک خانه با پله های بزرگ سفید رنگ

لازم به ذکر است پله‌های بزرگ و سفید که با پوششی از گل‌ها و گیاهان احاطه شده هم می‌تواند ورودی خانه را به زیبایی هر چه بیشتر، آشکار سازد و نظرها را به سمت خود جلب کند.

۲:‌‌‌ تسخیر ذهن مهمان‌ها با یک ورودی خیره‌کننده

تصویری از یک ورودی زیبا با پله های سنگی

همواره انحنا و پیچش، ابعاد و زوایای دیگری از زیبایی عناصر را نمایان می‌سازد، اما هم اکنون زمان آن رسیده تا این حقیقت جذاب را دریابیم که استفاده ماهرانه از انحنا در قالب دستگیره‌های منحنی برای راه‌پله‌های عریض، می‌تواند با حس فوق‌العاده‌ای که ایجاد می‌کند، چنان صحنه‌ای از شکوه، عظمت و در عین حال صمیمیت را ایجاد کند که افراد را به سمت خود بکشاند. بنابراین نباید از تاثیر عالی استفاده از خطوط منحنی برای طراحی ورودی خانه غافل شویم و از آن برای تاثیرگذاری بیشتر بهره ببریم.

۳: اهمیت نور در طراحی ورودی خانه

تصویری از مسیر ورودی ای که از چراغ به عنوان راهنما استفاده شده است

همیشه و در همه حال، روشنایی به عنوان یک منبع نامتناهی برای هدایت به سمت راه اصلی بوده است. این اصل را باید به عنوان الگویی جهت شاخص‌سازی و برجسته کردن در ورودی خانه هم مدنظر قرار داد، علی‌الخصوص در فصل زمستان که بیشتر از هر زمان دیگری به این روشنایی نیاز است. باید توجه داشت شدت نور و روشنایی در میزان تاثیرگذاری آن، اهمیت ویژه‌ای دارد و نباید ورودی خانه بیش از اندازه روشن باشد، آن هم به صورتی که به جای در ورودی خانه چراغ‌ها، کانون توجه و تمرکز قرار داشته باشند. هنگامی که اندکی ورودی خانه روشن‌تر از سایر نقاط باشد، کافی است و می‌تواند نظر مخاطب را به سمت خود جلب کند.

۴: ورودی جذاب و زیبا

تصویری از یک ورودی ستنی تزئین شده با گل های خشک شده

ورودی خانه‌ها دارای ابعاد و زوایای مختلفی هستند که لازم است به آن نگاهی ژرف و متمایز از سایر نقاط داشت. هر اندازه ورودی خانه تمیز و مرتب‌تر و ظاهری آراسته داشته باشد، نشانه یک خوش‌آمدگویی دلنشین و سراسر مهر و محبت به مهمان‌ها است. با استفاده از انواع دکوری، اکسسوری، گیاهان زیبا و یک نیمکت ساده می‌توان محیط ورودی خانه را منحصربه‌فرد کرد و در نظر بیننده خاص و ویژه جلوه داد. البته علاوه‌بر ایجاد جلوه‌ای خاص، فرصتی هم فراهم ‌می‌شود تا مهمان‌ها از فضای دلنشین مقابل چشمان خود، لذت ببرند و یک نمای به یاد ماندنی در ذهن‌ آن‌ها نقش ببندد.

تصویری از ورودی یک خانه که با گلدان های گل طبیعی تزئین شده است

یک ورودی خوب و توجه بیشتر به زیبایی آن، گویای این حقیقت است که آرامش و صمیمیت در خانواده موج می‌زند و این حس خوب هم به میهمان‌ها منتقل می‌شود.

 ۵: طراحی جالباسی و نیمکت در ورودی خانه

تصویری از محل استراحت مهمانان در ورودی یک خانه

احترام گذاشتن جنبه‌های مختلفی دارد و در هر صورت، پسندیده است؛ چه بسا اگر در بدو ورود به خانه باشد، رضایت بیشتری را به دنبال دارد. یکی از جنبه‌های محترم شمردن مهمان، طراحی هدفمند ورودی خانه است که شامل: تعبیه مکانی جهت قرار دادن لباس مانند: کمد و رخت‌آویز و همچنین؛ جانمایی نیمکت کوچکی برای استراحت کوتاه مدت است که همگی در مجموع، ورودی خانه را به فضای منحصربه‌فردی بدل می‌کند؛ که هم از نظر مهمان و هم خانواده بسیار خوشایند است و نشان از مهم شمردن، راحتی و آسایش آنان می‌باشد.

تصویر یک ورودی ستنی به همراه کنسول ، تابلو نقاشی و گلدان گل

لازم به ذکر است که برای رسیدن به ظاهری لوکس‌تر، یک نیمکت آنتیک جهت استراحت در ورودی خانه، می‌تواند گزینه مناسبی باشد تا یک فضای زیبا و چشم‌نواز در مقابل دیدگان خود تجربه کنید. پس بهتر است از آن در زیباسازی ورودی خانه نهایت استفاده را ببرید.

۶: طراحی اصولی به منظور هدایت مهمان‌ها به سمت نشیمن و پذیرایی

تصویر یک ورودی به سبک مدرن با پارکت های کف مشکی

از سری مواردی که معماری قدرت خود را برای بار دیگر به رخ می‌کشد؛ بی‌‌شک در این مورد است. پیوسته باید این موضوع را دانست که با بکارگیری دقیق از معماری و خلق یک ورودی زیبا به عنوان نشانه و راهنما می‌توان به بهترین شکل مهمان را به سمت محل پذیرایی راهنمایی نمود. طراحی هوشمندانه ورودی خانه به کمک دکوراسیون و قالیچه کف ورودی خانه هم می‌تواند در هدایت مهمان به سمت و سوی محل مورد نظر تاثیرگذار باشد.

تصویر وررودی معاصری با تم رنگی کرم قهوه ای با لوستر آویز

سخن پایانی

با توجه به عناوین و مطالب بیان شده، می‌توان به وضوح این حقیقت را متوجه شد که ورودی خانه و طراحی خلاقانه آن، نقش زیادی در شایسته‌سازی و تکریم مهمان دارد. با توجه به دلایل ذکر شده، بیشتر از قبل این توصیه موکد را باید به خاطر بسپارید که در زیباسازی ورودی خانه ، تلاش زیادی داشته باشید تا به وسیله ایده‌های فوق، ورودی خانه را به فضایی خیره‌کننده تبدیل کنید. در صورتی که شما هم تجربه‌ای برای افزایش زیبایی و جذابیت ورودی خانه دارید، با ما و همراهان بلاگ معمار نو، اشتراک‌گذاری کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید