۱۰ شیوه برای طراحی جزیره آشپزخانه

جزیره یکی از محبوب‌ ترین امکانات آشپزخانه‌ های امروزی است، چون معمولا جایی است که اعضای خانه برای غذا خوردن و آشپزی دور هم جمع می شوند. این مسئله جزیره ی آشپزخانه را تبدیل به مکانی می کند که باید به طراحی و دکور آن دقت کنید. تغییر دکور جزیره ی آشپزخانه می تواند موجب تغییر چشم نوازی در کل آشپزخانه شود. در این مقاله، ۱۰ شیوه ای که می توانید به کمک آن به قلب خانه تان اندکی عشق اضافه کنید، آورده شده است.

۱- رنگ:

آیا قصد دارید که رنگ آشپزخانه را عوض کنید اما نمی خواهید زیاده روی کنید؟ رنگ کردن جزیره ی آشپزخانه اندکی رنگ و تازگی به محیط اضافه می کند، بدون اینکه نگرانی در مورد کوچک تر نشان داده شدن آشپزخانه به خاطر وجود رنگ های تند یا خیلی تیره کابینت ها داشته باشید. اگر دلتان اندکی تغییر بیشتر خواست می توانید میز آشپزخانه را با صندلی هایی با رنگ متضاد ست کنید.

۲- آینه:

اگر می خواهید میز آشپزخانه زیاد به چشم نیاید و به خوبی با بقیه اجزای آشپزخانه ترکیب شود، سطوح آینه ای گزینه مناسبی هستند. این سطوح باعث می شوند که کابینت ها بزرگ و بد فرم نشان داده نشوند و محیط را بزرگتر از حد واقعی آن نشان می دهد. برای اینکه آشپزخانه آنتیک به نظر برسد، می توانید از شیشه هایی با نمای قدیمی تر استفاده کنید.

۳- چوب:

یکی دیگر از راه های زیبا کردن جزیره ی آشپزخانه، هماهنگ کردن سطح آن با سطح چوبی زمین است. پوشاندن اطراف جزیره ی آشپزخانه با چوب یا لمینت کار دور از انتظاری است اما باعث می شود فضای آشپزخانه گرم و صمیمی به نظر برسد. اگر پس از بازسازی خانه، مقداری از چوب کف اضافه آمد، می توانید از همان برای تزئین جزیره ی آشپزخانه استفاده کنید.

۴- پانل های چوبی:

برای راحت تر نشان دادن یک جزیره ی آشپزخانه بزرگ می توانید از پانل های چوبی کلاسیک استفاده کنید. این پانل ها معمولا در آشپزخانه هایی با استایل قدیمی تر استفاده می شوند، اما می توان با اضافه کردن اندکی سطح هندسی و گوشه دار آن ها را به زیبایی در آشپزخانه های امروزی تر نیز جای داد.

۵- سبک مبلمان:

ایجاد ویژگی هایی شبیه مبلمان در جزیره ی آشپزخانه، باعث می شود که جزیره نسبت به کابینت های کاربردی اطرافش متمایز باشد. می توانید با اضافه کردن چند پایه به جزیره ی آشپزخانه قدیمی تان این ویژگی را در آن ایجاد کنید. اگر قصد اضافه کردن پایه را به جزیره داشتید، قبل از رنگ کردن آن را طراحی کنید تا زیباتر باشد و با محیط هماهنگ تر به نظر برسد.

۶- قالب سازی:

یکی دیگر از راه های ایجاد ظاهری شبیه مبلمان، تزئین کردن سطح و گوشه های جزیره ی آشپزخانه به کمک قالب گیری کردن آن است. این کار زیبایی و ظرافت مورد نیاز را در خانه ایجاد می کند.

۷- جزیره ی آشپزخانه چرخدار:

این مورد می تواند کمی سخت باشد، چون باید جزیره ی آشپزخانه قبلی را به طور کلی تعویض کنید. ولی اگر جزیره ی قبلی غیر قابل استفاده است یا اصلا جزیره ی آشپزخانه ندارید، یک جزیره ی چرخدار فضای بازتر و حرفه ای تری به آشپزخانه می بخشد.

۸- استفاده از متریال بازیافتی و دست دوم:

حتی با صرف هزینه ای اندک می توانید جزیره ی آشپزخانه ی زیبایی داشته باشید، به سراغ مغازه های دست دوم فروشی بروید و متریالی مثل کاشی های قدیمی یا صفحات فلزی قدیمی که مربوط به لوازم آشپزخانه های رستوران ها بوده اند، تهیه کنید. سپس با کمک آن ها جزیره ی آشپزخانه خود را با خلاقیت خودتان تزئین کنید.

۹- لامپ های ال.ای.دی:

با نصب لامپ های کوچک ال ای دی در زیر لبه جزیره ی آشپزخانه، فضا را روشن تر و مدرن تر نشان دهید.

۱۰- لوازم فلزی:

و ایده آخر، لوازم فلزی آشپزخانه را تغییر دهید. فلز برنج یکی از معروف مواد مورد استفاده در آشپزخانه است. لوازم فلزی با اندکی سطح طلایی به آن اضافه کنید و آشپزخانه خود را نو کنید. همچنین می توانید برای ایجاد ظاهری جدید در آشپزخانه، از چند کابینت کوچک برای زیر جزیره آشپزخانه استفاده کنید.

شما کدام مدل از جزیره های آشپزخانه را می پسندید؟