ایجاد فضای بیرونی گرم و صمیمی به کمک قالیچه

بسیاری از ما، هنگام طراحی و دیزاین فضاهای بیرونی خانه، عنصری که موجب اتصال و یکپارچگی فضای بیرونی و درونی خانه می شود، یعنی قالیچه را فراموش می کنیم. قالیچه همانند داخل خانه به فضای بیرون نیز رنگ اضافه می کند، محدوده فضای نشستن را مشخص می کند و به آن گرما می بخشد. در ادامه ۸ شیوه برای بهبود ظاهر فضای بیرون خانه به کمک قالیچه را بیان می کنیم.

۱-‌‌‌ ایجاد فضایی مخصوص برای خوردن غذا.
داشتن یک قالیچه برجسته مقاوم با طرح های گرافیکی می تواند در مشخص کردن یک فضای مخصوص  غذاخوری در بیرون از خانه به شما کمک کند. یکی از مزایای داشتن یک فضای غذاخوری بیرون از خانه این است که در صورت کثیف شدن قالیچه زیر میز، می توانید به راحتی با استفاده از شلنگ آب آن را بشویید.

۲-‌‌‌ مکانی مخصوص گفتگو بسازید.
با قرار دادن مبلمان خود اطراف یک قالیچه، مکانی مخصوص صحبت و گفتگو با اعضای خانواده را به وجود بیاورید.

۳-‌‌‌ به فضاهای کوچک رنگ اضافه کنید.
طرح و رنگ های قالیچه نشان داده شده در تصویر به این فضای کوچک سبک و استایل بخشیده، همچنین قرار گرفتن تک صندلی تیره در کنار رنگ های روشن قالیچه به زیبایی محیط افزوده است.

۴-‌‌ برای هر فعالیتی، محدوده خاصی مشخص کنید.
قالیچه می تواند حوزه فعالیت های مختلف را در فضای بیرونی خانه از هم جدا کند. در این تصویر، این قالیچه زیبا برای صمیمی تر کردن فضای نشستن استفاده شده، اما در عین حال فضای مربوط به میز قهوه خوری را نیز پوشش داده است.

۵-‌‌ با استفاده از قالیچه های بزرگ، راحتی بیشتر ایجاد کنید.
اگر فضای کافی دارید، می توانید از یک قالیچه بزرگ استفاده کنید تا فضای بیرونی خانه گرم و راحت شود. این پاسیو به لطف قالیچه زیبا و بزرگ، شبیه به یک اتاق پذیرایی شده است.

۶-‌‌‌ از طرح های مشابه استفاده کنید.
با وجود اینکه بین بالش های روی نیمکت های راحتی و قالیچه فضای نشستن، تفاوت وجود دارد، ولی طرح های مشابه دو منطقه را به هم نزدیک کرده و طراحی هماهنگ و یکپارچه ای روی سکوی ایوان ایجاد کرده است.

۷-‌‌‌ سادگی، زیبایی می آفریند.
اگر بودجه یا فضای شما، اجازه استفاده از یک قالیچه بزرگ را نمی دهد، انتخاب یک قالیچه کوچک با طرح های زیبا، بهتر از نداشتن قالیچه است. همان طور که می بینید، این فضای مدرن به کمک قالیچه کوچک خود، زیبا و جذاب تر شده است.

۸-‌‌‌ مسیرهای حرکت را بپوشانید.
پهن کردن قالیچه در راهرو ها، قانونی است که همه کارشناسان طراحی برای گرم نگه داشتن فضاهای راهرو از آن استفاده می کنند، در حالی که ما معمولا از آن غافل هستیم، این قانون باید در پاسیو نیز رعایت شود. پس اگر یک راهروی باریک، پاسیو و ایوان خانه تان را به هم متصل می کند، بهتر است از یک (یا چند) قالیچه برای ایجاد گرما و جذابیت در آن استفاده کنید.