انتخاب بهترین آینه برای فضاهای مختلف

آینه ها سلاح جادویی هر طراحی هستند. آن ها می توانند باعث شوند که یک اتاق بزرگتر، روشن تر و به روز تر به نظر برسد. همچنین آینه ها هنگام حاضر شدن در صبح کمک بزرگی هستند. فرقی نمی کند که به دنبال آینه مناسب برای سالن غذاخوری، ورودی، اتاق خواب، حمام یا بالای شومینه هستید، این مطلب می تواند شما را در انتخاب یک یا دو گزینه مناسب از میان انتخاب های تمام نشدنی آینه ها راهنمایی کند.
شاید سوال شما این است که آیا فقط یک مدل آینه برای هر اتاق وجود دارد؟ البته که نه. اما وقتی تعداد گزینه های انتخابی بسیار زیاد می شود، این پیشنهادات می تواند به شما در قدم گذاشتن در مسیر درست برای انتخاب بهترین آینه کمک کند.

سالن غذاخوری: آینه آنتیک یا پنجره ای
اضافه کردن یک آینه به سالن غذاخوری باعث می شود که اتاق بزرگتر و روشن تر به نظر برسد، اما نشستن رو به روی یک آینه بزرگ و شفاف هنگام غذا می تواند شما را معذب کند. به جای آن، می توانید از یک آینه آنتیک با روکش دودی یا یک آینه پنجره ای استفاده کنید.
در این خانه در گرینویچ، طراح، از یک پنل آینه ای آنتیک بالای شومینه استفاده کرده تا نور لوستر به زیبایی در کل اتاق منعکس شود.

در این فضا، یک آینه پنجره ای در مقابل میز غذاخوری قرار گرفته و به طور نامحسوس جلوی انعکاس را می گیرد. آینه های پنجره ای چشم را فریب می دهند تا به جای آینه یک پنجره ببیند. اینگونه، سالن غذاخوری بزرگتر به نظر می رسد و در عین حال، میهمانان معذب نمی شوند.

 

ورودی: آینه بزرگ گرد
معمولا راهرو های ورودی تاریک هستند. یک آینه بزرگ نور را چند برابر کرده و باعث می شود که یک فضای باریک بزرگتر به نظر برسد. حال چرا گرد؟ درست است که شکل های دیگر آینه نیز به خوبی در راهرو ورودی جای می گیرند، اما هیچ شکی وجود ندارد که آینه گرد بهترین انتخاب است. گردی آینه با خطوط صاف و گوشه های تیز در ورودی ترکیب شده و ظاهری صمیمی و متعادل ایجاد می کند. همچنین، این آینه هم می تواند بالای یک میز کنسول و هم به تنهایی روی دیوار قرار گیرد.

اتاق خواب: آینه قدی
در اتاق خواب، یک آینه قدی ضروری و کاربردی است و به آماده شدن کمک می کند. آن را کنار تخت خواب قرار دهید تا وقتی که به آن نیاز دارید در دسترس باشد و زمانی که قصد دارید استراحت کنید، به طرز آزار دهنده ای به شما زل نزند. تکیه دادن آینه به دیوار به جای نصب کردن آن روی دیوار، ظاهر مدرن تری ایجاد می کند. اما باز هم می توانید در حالت تکیه داده، بالای آینه را به دیوار متصل کنید تا از افتادن آن جلوگیری شود.

 

سرویس بهداشتی: آینه بزرگ، قاب ساده
در سرویس بهداشتی، آینه بزرگ و نورپردازی خوب دو مورد کلیدی هستند. آینه ای انتخاب کنید که از نظر عرضی به عرض میز توالت نزدیک باشد. در حالی که آینه های بدون قاب برای سرویس بهداشتی به دلیل زاویه دید بهتر و تمیز کردن راحت تر گزینه های پر طرفداری هستند، ولی هیچ دلیلی وجود ندارد که شما را از استفاده کردن از آینه قاب دار در سرویس بهداشتی منع کند. آینه موجود در این تصویر یک قاب باریک و ساده دارد و رنگ سبز تیره اندکی رنگ به فضا بخشیده است.

 

اتاق آرایش: آینه زینتی
برخلاف رختکن سرویس بهداشتی، که معمولا جایی است که شما هر روز برای آماده شدن از آن استفاده می کنید، اتاق آرایش برای توقف های کوتاه و توسط مهمان ها استفاده می شود. با داشتن این نکته در ذهن، این اتاق جای خوبی برای یک آینه جالب و پر زرق و برق است. همچنان یک آینه که هم عرض میز توالت یا از نظر عرض، نزدیک به آن باشد انتخاب کنید تا ظاهری کامل و زیبا خلق کنید.

 

اتاق کار: آینه طرح خورشید
در اتاق کار آینه بیشتر از آنکه مورد نیاز باشد، به عنوان دکور استفاده می شود: یک آینه مناسب برای این اتاق، اندکی زرق و برق و نور اضافه به اتاق می افزاید و به طور کلی، استایل کلی اتاق را بهبود می بخشد. هر آینه ای با ظاهر جالب و خارج از عرف می تواند گزینه مناسبی باشد ولی اگر مطمئن نیستید کدام را انتخاب کنید، آینه های خورشیدی انتخاب خوبی هستند. این آینه ها که مورد علاقه طراحان نیز هستند، تاریخچه طولانی دارند ولی در عین حال امروزه هم مد روز هستند.

سالن پذیرایی: آینه گرد یا قوس دار
در حالی که یک آینه مستطیلی بالای شومینه هم می تواند گزینه خوبی باشد، اما اندکی قوس به زیبایی گوشه های تیز شومینه را می پوشاند. به دنبال یک آینه گرد یا آینه ای که بالای آن گرد یا قوس دار باشد، بگردید و مطمئن شوید که این آینه حداقل سه چهارم عرض شومینه را می پوشاند (مثل تصویر). اگر سالن پذیرایی شما شومینه ندارد یا ترجیح می دهید که یک اثر هنری بالای شومینه بیاویزید، می توانید به جای آن یک آینه گرد یا قوس دار بالای یک کشو قرار دهید.